|
|
Murersvend vandt varebil.
En lille varevogn af typen Citroën Berlingo Cityvan 1,4i bliver 21. april et kontant bevis på, at murersvend Jimmy Christensen fra Gedved ved Horsens kender sikkerhedsreglerne for betjening af personlifte.
Med 10 rigtige svar vandt han en konkurrence, udskrevet af Dansk Byggeris liftgruppe i forbindelse med ’Byggeri 2006’-messen. Bilen overrækkes af marketingschef Jan Hesselberg, Dansk Byggeri.
På messen i Fredericia var der yderligere fire håndværkere, som hver vandt et bowling-gavekort på 2000 kr. Der blev udloddet et gavekort pr. messedag for dagens bedste betjening af en personlift.
De fire vindere er: Daniel Strauss, Odense S, Mikkel Laursen, Horsens, Martin Brinkmann, Aalborg, og Christoffer Jensen, Viborg.
-kenn
|
|
|
|
|
|