Ved overgang fra 100m til 75mm komprimeres luften og der dannes en returluftstrøm. Dette medfører dannelse af kondens. Så det er ikke at anbefale.
., .10/08-2006
Måske sidder termostaterne ikke [link fjernet]øv at demontere dem og mærk om der kommer varme.., .10/08-2006
Hejsa. Din radiator ska jo være kold somme tider. Hvis du åbner helt for ventilen kommer der så ikke varme...?., .10/08-2006
Til Armedh Jihalja.
Dansk er et svært sprog og mange danskere udtrykker sig ikke bedre end du gør og det er godt I vil prøve.
Du spørger om pris og det er ikke til at besvare.
Er der badeværelse med kloak og vand nu, eller skal det hele laves fra nyt.
Prisen er meget afhængig af den måde det hele bliver lavet på.
Jeg fik renoveret badeværelse da vi skulle tilsluttes ny kloak.
Det var ca 14m2 og med tilslutning af kloak, kloakinstallation, diverse rørinstallationer, gulvvarme og andet blev det ca 170000.
Det er dyrt men dejligt.
Held og lykke med det.
., .10/08-2006
Jeg takke HCJ og Vagn for mange venlig svar ;)., .10/08-2006
Mit bud vil også være cirka 12000,- pr kvm, men det afhænger meget af omfanget og hvilke materialer (fliser,vinduer,gulvvarme osv.)der ønskes.
Ring og indhent tilbud fra 2-3 entrepenører.Du kan finde entrepenører i din telefonbog eller vejviser.
., .10/08-2006
Det er svært at fylde vand på et anlæg med ''lufttæt topniveau''.
Der bør monteres udluftningshaner på det højeste punkt.
., .09/08-2006
og min. 2 bar vandtryk., .10/08-2006
urde være leveret med rørene.
Men mon ikke trælasten eller byggemarkedet hvor det er købt, har en vejledning til det liggende.
., .09/08-2006
Desværre er dette site underlagt cencur, så det er ikke muligt at pejle sig ind på et svarNo name, Anyway10/08-2006