» Stil spørgsmål
Debatforum
Finérdøre
Spørgsmål
Jeg vil gerne lysne finér dørene i huset, som man kan gøre med trælofter og vil ikke bruge maling da det hurtigt bliver skrammet og skalder af. Kan det lade sig gøre og hvilket produkt vil i givet fald være bedst. Jeg tænker på de forskellige Trip Trap produkter
Connie Larsen, Svendborg08/02-2006Kan det betale sig at restaurere gl. havedør
Spørgsmål
Jeg har erhvervet mig et gammelt lille sommerhus i Hornbæk, som har en dobbelt havedør (120*195) med småsprossede ruder. Den er meget frønnet, men glassene er fine. Kan det overhovedet betale sig at restaurere eller skal jeg købe nye? Jeg vil også gerne købe skodder til som der oprindelig har siddet, men de er væk, så jeg skal under alle omstændigheder ud og købe dem, hvis man kan.
Susanne, Hornbæk, Hornbæk08/02-2006computer program
Spørgsmål
Hejsa er der nogle af jer som ved om nogle af producenterne har et program så man kan se ens hus og de nye vinduer sammen inden man køber?
Jack Jørgensen, Svebølle08/02-2006lysning ved veluxvindue
Spørgsmål
hej, jeg er ved at beklæde min [link fjernet] med gips, og skal have lavet en lysning ved mine veluxvinduer ( med vindueskarm ) ved i om der er nogle sider på nettet hvor der er tegninger og beskrivelser til dette projekt. på forhånd tak
jens klit, løsning07/02-2006Kastrup vinduer og dører
Spørgsmål
Jeg spørger igen. Er der nogle i dette forum som har erfaring med Kastrup i Skive og deres produkter (alu/træ vinduer)?
( og spar os denne gang for alle disse personlige angreb og prøv at holde dette sobert).
HSH, Viborg06/02-2006Næste side »« Forrige side