» Stil spørgsmål
Debatforum
Erfaring / viden om Durawood bordplader
Spørgsmål
Hvordan er kvaliteten på Durawoods produkter?
Vi er specielt interesseret i en ca. 40mm ubehandlet afrikansk valnød limtræs bordplade.
Lars, Jyllinge08/11-2005Øge bredde (dybde?) på limtræ bordplade
Spørgsmål
1. Er det muligt med godt resultat at samle to 40mm limtræs bordplader, så bredden (dybden er det vel) øges fra [link fjernet] 62cm til 100cm.
2. Hvor meget udhæng kan en 40mm limtræsbordplade tåle uden understøttelse? Kan udhænget gøres så stort at man kan sidde ved den (ca.25cm)?
Lars, Jyllinge08/11-2005IKEA køkkenelementer?
Spørgsmål
Hej
Er der nogen der kan sige noge tom kvaliteten af IKEA's køkkenelementer?
Jeg syntes at de temmeligt meget ligner at det er fremstillet samme sted som [link fjernet] Invita og andre.
Lars, Jyllinge08/11-2005Afr.valnød + egetræ
Spørgsmål
Vi er ved at planlægge nyt køkken og valget af fronter er blevet nogle lakerede egetræs låger fra IKEA (Tidaholm) og gulvbelægning bliver sort kløvet skifer.
Hvad kan man sige om at bruge en ca. 40mm afrikansk valnød bordplade hertil?
Lars, Jyllinge08/11-2005Dårlig levering og opsætning
Spørgsmål
Hej
Er der nogen der har erfarringer med klage sager i forbindelse med opsætning. Hvor længe er det rimeligt vi skal vente på før det er færdigt?
Køkken købt i uge 23... leveret i uge 36 , opsat i 37.............. og nu har vi 45.. og er stadig ikke færdig..der mangler elementer.
HVAD gør vi.
Mette Bang, Tåstrup08/11-2005Næste side »« Forrige side