» Stil spørgsmål
Debatforum
Opsætningspris
Spørgsmål
Hvor meget vil en opsætning af et køkken uden hvidevarer, vask eller blandingsbatteri, kun udelukkende bestående af 7 underskabe på sokkel ca. koste ?
Henrik, skovlunde12/03-2006Multi-Line køkken vs. HTH køkken
Spørgsmål
Vi har valget mellem et Multi-line køkken uden greb og et HTH køkken (model KG), men kan ikke helt finde ud af om prisforskellen på ca 12.000 kr (HTH dyrest) kan retfærdiggøres i kvaliteten. Er der nogen der har erfaring med Multi-Line køkkener? Hvad er kvaliteten på Multi-Line? Har de meget ekstra tilbehør og kan man få reservedele etc. i hele landet?
Kristoffer, Frederiksberg11/03-2006"Marmor"
Spørgsmål
Jeg har hørt at man kan spartle (glitte) sin væg så den ligner marmor. efter spartling bliver den pudset op med bivoks
Håber meget at der er nogen der kan hjælpe med navn og hvor man kan købe det
Eva Nielsen, Hvidovre10/03-2006Svar
Se dette link:
[link fjernet]HJP, Odense05/09-2007
HJÆLP til køkkenbordsplade!!!!
Spørgsmål
Jeg har søgt og søgt og ikke fundet svar endnu. Please hjælp mig!
Jeg vil så gerne have et mørkt køkkenbord i træ. Men jeg har altså ikke råd til mahogni!
Jeg har læst at man kan lakbejdse, passer det?
Jeg HAR forsøgt med mahognipigmenteret køkkenbordsolie på nyatoh... Det bliver ikke engang i nærheden af at være mahogni-farvet! Nærmere lys kirsebær. Jeg vil have det helt mørkt og undertonen så rød at den nærmest er lilla... Kan jeg bejdse og oliere?
Gode råd modtages med kyshånd og helst snart!
På forhånd tak.
Lonnie
Lonnie, Amager09/03-2006Svar
halløj Bøje... har lige fået BORDPLADEN... mrk. Wenge træ.. Var sku selv lidt skeftig med en så mørk køkkenplade, samt dens kvali .... men bare 1 uge mere... så skulle alt bare på plads plads igen og better belive thats work
., .10/08-2006
Svar
hejså.
jeg kan skaffe bordplade i billige pris..wenge og amr. valnød osv..
peterbord@hotmail.competer, jylland03/10-2006
Pris på køkken.
Spørgsmål
Vi er en ung familie der for første gang skal ud og købe ny køkken. Jeg hører rundt om at folk siger at man ikke skal betale den pris forhandleren siger, men prutte om prisen.
Gør man det når der er tale om køkken????
Vi tænker på et kvik køkken.
Hilsen Jette
Jette Jacobsen, Hornslet08/03-2006Svar
Hej.
Jeg vil ikke lyde for pessemistisk, men jeg vil anbefale at i kontakter et at de kendte køkkenfirmaer. Der er en del brodne kar i den brance. Se evt. ang. køkkengruppen eller TrioformEn erfaring rigere, fra Sjælland23/10-2006
Næste side »« Forrige side