Hej Thomas!
Jeg har ikke handlet med [link fjernet], men vil umiddelbart mene, at du sagtens vil kunne få granit/træ plader billigere end multiform flere andre steder.
Prøv [link fjernet]. [link fjernet] på glentevej i NV.
Her kan du se en masse forskellige stenplader og få en fast pris hvis du har dine mål med.
MVh Snedkermester MAds Bøggild
boeggild@image.dkMAds Bøggild, KBH NV14/06-2005
X-box er 72,4cm høje
Forhandles af et firma som hedder Concepta og de kan sikkert henvise dig til en forhandlerMorten, Taastrup13/06-2005
Ja, det er lidt af et puslespil. Jeg formoder du endnu ikke har opstillet elementerne. Ofte trækker man alle tilslutninger til hvidevarer bag elementerne udenpå væggen, borer et hul i skabet (bagbeklædning eller bund), trækker ledningen igennem og monterer stikkontakten inde i skabet. Det er klart det nemmeste, billigste og det vil betyde at maleren bare kan gå i gang.Christian, Odense12/06-2005
Hej Thomas !
Der kan være mange ting at tage hensyn til. Et integreret køleskab kontra et med almindelig låge har forskellige dimensioner - også bagtil. Dertil kommer at [link fjernet]. køleskabe idag mange gange leveres med stik der ikke kan bruges herhjemme (bl.a. Gram, der nu produceres i Polen) og derfor skal have skiftet stik inden montering. Endvidere er der forskel på hvor meget skabet "stikker" bagud - hvilket til tider kan komplicere stikplaceringen lidt. Det lyder som om du har nogenlunde god tid, så jeg ville nok for en sikkerheds skyld anskaffe hvidevarerne før stregerne slås på væggen. Jeg glemte at nævne at der også kan være de samme problemer med ovnen som beskrevet ovenfor med køl !
Held og lykke !Thomas, Aalborg13/06-2005
Spørg dog din EL-INSTALLATØR.
Det fremgår med al ønskelig tydelighed at du ikke aner en dyt om elinstallation.
Hold dig fra det, så undgår du måske at slå både digselv eller andre ihjel.
., .09/08-2006
Hej Lotte !
Kender desværre ikke ASHAPE men jeg syntes det ser rigtig flot ud.
Alno derimod kender jeg, og her er tale om et virkeligt kvalitetsprodukt med gennemtænkte detaljer - jeg mener dog, at de ikke har så stort et udvalg i lakerede låger ??? Måske tager jeg fejl.
Et malet højglanskøkken er superlækkert - men jeg vil anbefale en låge med en eller anden form for gribeliste i enten stål eller alu - lakken er altså følsom overfor fedtfingre - og ikke mindst meget afslørende.
Held og lykke !Thomas, Aalborg13/06-2005
Hej
Jeg var selv på jagt efter et svar på det sprøgsmål og nu fandt jeg selv over svaret i Gør-det-selv-bladet på nettet. Her er linket til en gratis artikel:
[link fjernet]
Held og lykke!Thomas Berglund, København13/06-2005
JKE DesignFå inspiration til nyt køkken og bad
KvikNyt køkken, bad og garderobe
Lej en materialecontainerTil opbevaring af byggematerialer
Trip Trap WoodcareFind den rigtige træpleje til dit køkken