» Stil spørgsmål
Debatforum
cementfliser som bund til svømmebassin i plast
Spørgsmål
Jeg vil gerne bruge cementfliser 40x40 for at dække et stykke jord og sætte børnenes svømmebassinet (dia. 3,50 mt.) ovenpå.
Skal jeg lægge grus/sand og bruge en pladevibrator eller kan jeg undgå det?Jeg vil bruge f. eks. en belægningsdug...
marina, allerød18/04-2005læ på terasse
Spørgsmål
kan jeg opsætte polycarbonat plade som vindafskærming på terasse er det nem at arbejde med ? hvad er pris?
else schmidt, 9863 auning18/04-2005Svar
det kan godt lade sig gøre, men jeg vil anbefale dig at montere pladerne i en eller anden form for ramme.
er der en speciel grund til at du påtænker at benytte polycarbonat?
prisen afhænger altid af mængden, så lav en beskrivelse af projektet hvis du vil have et tilbud på det...
[link fjernet]jes, hadsten18/04-2005
Sort granitskærv
Spørgsmål
Jeg er på jagt efter SORT granitskærv til min indkørsel. Jeg kan kun finde mørkegrå - men ikke sort. Er der nogen, som kan hjælpe mig påvej?
Pernille Poulsen, Thisted17/04-2005Svar
dfsdfchfgjdjfsd, holgjxhx18/04-2005
Svar
Prøv at skrive en mail til Caroline@tegnestuen-[link fjernet]
Hendes mand er brolægger og ville kunne hjælpe dig..Møller, Snekkersten20/05-2005
Svar
Jeg har været på udkig og har fundet følgende steder:
[link fjernet]
[link fjernet]
[link fjernet]
[link fjernet]
De har alle sort granitMartin, Glostrup25/05-2007
Stensætning
Spørgsmål
Hvordan laver man en naturstensætning uden cement.
En stensætning som ikke skrider ud.
John, Ringe17/04-2005Død græsplæne
Spørgsmål
Vi har netop købt rækkehus med en lille have. Da der var meget mos har vi fjernet mosset og strøet jernvitrinol før regn. Nu er alt græsset nærmest visnet/brændt af. Hvordan får jeg plænen god igen?
Mia, Allerød16/04-2005Svar
Ring til Leopold!!,, ,17/04-2005
Næste side »« Forrige side